Susumu KRL9045D-M-R033-F-T1
Part No.:
KRL9045D-M-R033-F-T1
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 3518 (9045 Metric), 1835
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KRL9045D-M-R033-F-T1.pdf
Description:
CURRENT SENSE RESISTORS, 1835, 5
Manufacturer:
Susumu
Series:
KRL
Package/Case:
Wide 3518 (9045 Metric), 1835
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
33 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
5W
Composition:
Metal Foil
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
Size / Dimension:
0.177" L x 0.354" W (4.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)