KYOCERA AVX KC7050Z22.5792C1JXNH
Part No.:
KC7050Z22.5792C1JXNH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KC7050Z22.5792C1JXNH.pdf
Description:
OSCILLATOR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KC7050Z
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
22.5792 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
7.3mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)