KC7050Z14.7456C16X00.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | KC7050Z | KC7050Z | KC7050Z | - | - |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead | 4-SMD, No Lead | 4-SMD, No Lead | - | - |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | - | - |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | - | - |
| Frequency | 14.7456 MHz | 14.7456 MHz | 14.7456 MHz | - | - |
| Function | Standby (Power Down) | Standby (Power Down) | Standby (Power Down) | - | - |
| Output | CMOS | CMOS | CMOS | - | - |
| Voltage - Supply | 1.8V, 2.5V, 3.3V | 1.8V, 2.5V, 3.3V | 1.8V, 2.5V, 3.3V | - | - |
| Frequency Stability | ±20ppm | ±30ppm | ±25ppm | - | - |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | - | - |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 6.5mA | 6.5mA | 6.5mA | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | - | - |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | - | - |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | - | - |