KC5032Z50.0000C16X00.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | KC5032Z | KC5032Z | KC5032Z | - | KC5032Z |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead | 4-SMD, No Lead | 4-SMD, No Lead | - | 4-SMD, No Lead |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | - | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | - | XO (Standard) |
| Frequency | 50 MHz | 50 MHz | 50 MHz | - | 50 MHz |
| Output | CMOS | CMOS | CMOS | - | CMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V | 1.8V, 2.5V, 3.3V | 1.8V, 2.5V, 3.3V | - | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Frequency Stability | ±25ppm | ±20ppm | ±25ppm | - | ±30ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | - | -10°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 8.5mA | 8.5mA | 8.5mA | - | 8.5mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | - | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | - | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | 0.047" (1.20mm) | - | 0.047" (1.20mm) |