KYOCERA AVX KC5032Z48.0000C1KXNH
Part No.:
KC5032Z48.0000C1KXNH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KC5032Z48.0000C1KXNH.pdf
Description:
OSCILLATOR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KC5032Z
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
48 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
8mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)