KYOCERA AVX KC3225Z66.6667C1KXNH
Part No.:
KC3225Z66.6667C1KXNH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KC3225Z66.6667C1KXNH.pdf
Description:
OSCILLATOR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KC3225Z
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
66.6667 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
12.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)