KYOCERA AVX KC2520Z66.6667C1HXNH
Part No.:
KC2520Z66.6667C1HXNH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KC2520Z66.6667C1HXNH.pdf
Frequency:
66.6667 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
12.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)