KC2016Z22.5792C15XXK.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | KC2016Z | - | KC2016Z | KC2016Z | KC2016Z |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead | - | 4-SMD, No Lead | 4-SMD, No Lead | 4-SMD, No Lead |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | - | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | - | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 22.5792 MHz | - | 22.5792 MHz | 22.5792 MHz | 22.5792 MHz |
| Output | CMOS | - | CMOS | CMOS | CMOS |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.63V | - | 1.8V, 2.5V, 3.3V | 1.8V, 2.5V, 3.3V | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Frequency Stability | ±20ppm | - | ±20ppm | ±30ppm | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | - | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C | -10°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 7.3mA | - | 7.3mA | 7.3mA | 7.3mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | - | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | - | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | - | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |