KYOCERA AVX KC2016Z100.000C1GXNH
Part No.:
KC2016Z100.000C1GXNH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.KC2016Z100.000C1GXNH.pdf
Description:
OSCILLATOR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
KC2016Z
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
14.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)