Sensata-Airpax IUGZX1-1-62-10.0-C-04
Part No.:
IUGZX1-1-62-10.0-C-04
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IUGZX1-1-62-10.0-C-04.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
80 V