IFL04-050NB1HRX300.pdf
| Image |  |
| Series | Flexield IFL | IFL | Flexield IFL | Flexield IFL | Flexield IFL |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Not For New Designs | Active | Active | Active |
| Type | Shielding Sheet | Shielding Sheet | Shielding Sheet | Shielding Sheet | Shielding Tape |
| Shape | Sheet | Sheet | Sheet | Sheet | Roll |
| Length | 11.811" (300.00mm) | 11.811" (300.00mm) | 11.811" (300.00mm) | 11.811" (300.00mm) | 328.084' (100.00m) |
| Width | 7.874" (200.00mm) | 7.874" (200.00mm) | 7.874" (200.00mm) | 7.874" (200.00mm) | 11.811" (300.00mm) |
| Thickness - Overall | 0.002" (0.05mm) | 0.008" (0.20mm) | 0.004" (0.10mm) | 0.008" (0.20mm) | 0.002" (0.05mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |