Sensata-Airpax IELBX1-1-51-50.0-N3-V
Part No.:
IELBX1-1-51-50.0-N3-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.IELBX1-1-51-50.0-N3-V.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V