Susumu HRG3216P-57R6-B-T1
Part No.:
HRG3216P-57R6-B-T1
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.HRG3216P-57R6-B-T1.pdf
Description:
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1W 1206
Resistance:
57.6 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)