Susumu HRG3216P-4221-B-T1
Part No.:
HRG3216P-4221-B-T1
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.HRG3216P-4221-B-T1.pdf
Description:
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1W 1206
Manufacturer:
Susumu
Series:
HRG
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
4.22 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)