HCPL-0530#500.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCPL-0530#500.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | 4-SMD, Gull Wing | 4-SMD, Gull Wing | 4-SMD, Gull Wing | 4-SMD, Gull Wing | 4-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Current Transfer Ratio (Min) | 50% @ 5mA | 300% @ 5mA | 200% @ 5mA | 130% @ 5mA | 50% @ 5mA |
| Current Transfer Ratio (Max) | 600% @ 5mA | 600% @ 5mA | 400% @ 5mA | 260% @ 5mA | 600% @ 5mA |
| Voltage - Output (Max) | 70V | 70V | 80V | 80V | 80V |
| Current - Output / Channel | 50mA | 50mA | 50mA | 50mA | 50mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| Vce Saturation (Max) | 200mV | 200mV | 200mV | 200mV | 200mV |