GY DASPA1.23-FPFR-46-1-100-R18-XX.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® P 5 | DURIS® P 5 | DURIS® P 5 | DURIS® P 5 | DURIS® P 5 |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| Current - Test | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.15V | 2.15V | 2.15V | 2.15V | 2.15V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 65 lm/W | 60 lm/W | 51 lm/W | 74 lm/W | 74 lm/W |
| Current - Max | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Temperature - Test | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | SMD | SMD | - | - |
| Size / Dimension | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.052" (1.31mm) | 0.052" (1.31mm) | 0.052" (1.31mm) | 0.052" (1.31mm) | 0.052" (1.31mm) |