GW VJLPL1.CM-K3LX-XX56-1-350-R18.pdf
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 158 lm/W | 138 lm/W | 133 lm/W | 87 lm/W | 138 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 90 | 90 | 90 | 80 |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Size / Dimension | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.85mm) | 0.033" (0.85mm) | 0.033" (0.85mm) | 0.037" (0.95mm) | 0.033" (0.85mm) |