GW SBLMA3.EM-HQHS-A131-1-65-R18.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® S 2 | DURIS® S 2 | DURIS® S 2 | DURIS® S 2 | - |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Cool | White, Cool | - |
| CCT (K) | 3000K | 3000K | 6500K | 6500K | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.9V | 2.9V | 2.9V | 2.9V | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 180 lm/W | 180 lm/W | 170 lm/W | 170 lm/W | - |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | - |
| Current - Max | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | - |
| Viewing Angle | 150° | 150° | 150° | 150° | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | - |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | 2016 |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm) | 0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm) | 0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm) | 0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm) | 0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.85mm) | 0.033" (0.85mm) | 0.033" (0.85mm) | 0.033" (0.85mm) | 0.033" (0.85mm) |