ams-OSRAM USA INC. GW QTLTS1.EM-H4H8-XX57-1-65-R33
Part No.:
GW QTLTS1.EM-H4H8-XX57-1-65-R33
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED White Lighting
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.GW QTLTS1.EM-H4H8-XX57-1-65-R33.pdf
Description:
LED
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
OSCONIQ® E 2835
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
White, Warm
CCT (K):
3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
37lm (33lm ~ 41lm)
Current - Test:
65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.7V
Lumens/Watt @ Current - Test:
211 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
80
Current - Max:
250mA
Viewing Angle:
120°
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1411
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)