GW Q9LR33.EM-M2N1-XX55-1-180-R18.pdf
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Cool | White, Cool | White, Cool |
| CCT (K) | 3000K | 2700K | 5000K | 5000K | 6500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 180mA | 180mA | 180mA | 180mA | 180mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 5.52V | 5.52V | 5.52V | 5.52V | 5.52V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 252 lm/W | 241 lm/W | 267 lm/W | 262 lm/W | 252 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 |
| Current - Max | 1.05A | 1.05A | 1.05A | 1.05A | 1.05A |
| Supplier Device Package | 5050 | 5050 | 5050 | 5050 | 5050 |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |