GW PUSRA1.PM-N3N5-XX52-1-700-R18.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | OSCONIQ® P 3737 | OSCONIQ® P 3737 |
| Package/Case | - | - | - | 1515 (3838 Metric) | 1515 (3838 Metric) |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | - | - | - | White, Cool | White |
| CCT (K) | - | - | - | 5700K | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | 360lm (330lm ~ 390lm) | 355lm (320lm ~ 390lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | - | - | - | 700mA | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - | - | - | 2.8V | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | - | - | 184 lm/W | 181 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | - | - | - | 70 | 70 |
| Current - Max | - | - | - | 1.5A | 1.5A |
| Viewing Angle | - | - | - | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | - | - | - | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | 1515 | 1515 |
| Size / Dimension | - | - | - | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) | 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - | - | 0.089" (2.25mm) | 0.089" (2.25mm) |