ams-OSRAM USA INC. GW PUSRA1.PM-N1N3-XX51-1-700-R18
Part No.:
GW PUSRA1.PM-N1N3-XX51-1-700-R18
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED White Lighting
Package:
1515 (3838 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.GW PUSRA1.PM-N1N3-XX51-1-700-R18.pdf
Description:
LED OSCONIQ COOL WHITE 6500K SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
OSCONIQ® P 3737
Package/Case:
1515 (3838 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
White, Cool
CCT (K):
6500K
Flux @ 85°C, Current - Test:
295lm (280lm ~ 310lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:
Current - Test:
700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:
151 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
70
Current - Max:
1.5A
Viewing Angle:
120°
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):
0.089" (2.25mm)