GW PSLRS1.PC-LRLT-5C7E-1-150-R18.pdf
| Image | |||||
| Series | DURIS® S 5 | DURIS® S 5 | DURIS® S 5 | DURIS® S 5 | DURIS® S 5 |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Cool | White, Warm | White, Warm | White, Warm | White, Neutral |
| CCT (K) | 5000K | 3500K | 3000K | 2700K | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 6.1V | 6.1V | 6.1V | 6.1V | 6.1V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 188 lm/W | 110 lm/W | 110 lm/W | 110 lm/W | 119 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 | 90 | 90 | 90 | 90 |
| Current - Max | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) |