GW PSLR31.CM-KRKT-A737-1-150-R18.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® S 5 | DURIS® S 5 | DURIS® S 5 | DURIS® S 5 | DURIS® S 5 |
| Color | White, Cool | White, Neutral | White, Warm | White, Cool | White, Cool |
| CCT (K) | 5000K | 4000K | 2700K | 5700K | 6500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 6.2V | 6.2V | 6.2V | 6.2V | 6.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 151 lm/W | 151 lm/W | 141 lm/W | 151 lm/W | 151 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) |