| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 6.35V | 6.4V | 6.4V | 6.4V | 6.4V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 98 lm/W | 105 lm/W | 97 lm/W | 105 lm/W | 105 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 240mA | 240mA | 240mA | 240mA | 240mA |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.126" W (3.00mm x 3.20mm) | 0.118" L x 0.126" W (3.00mm x 3.20mm) | 0.118" L x 0.126" W (3.00mm x 3.20mm) | 0.118" L x 0.126" W (3.00mm x 3.20mm) | 0.118" L x 0.126" W (3.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) |