GW PSLM31.EM-GTHP-A838-1-65-R18.pdf
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.77V | 2.77V | 2.9V | 2.9V | 2.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 156 lm/W | 144 lm/W | 159 lm/W | 106 lm/W | 117 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 | 90 | 80 | 90 | 90 |
| Current - Max | 400mA | 400mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) |