GW PLLRA1.CM-M6N1-XX55-1-700-R18.pdf
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | - | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | 166 lm/W | 138 lm/W | 138 lm/W | 117 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | - | 70 | 90 | 90 | 90 |
| Current - Max | - | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Size / Dimension | 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm) | 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm) | 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm) | 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm) | 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) |