GW P9LM31.EM-NRNT-XX55-1-150-R18.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® S 8 | DURIS® S 8 | DURIS® S 8 | DURIS® S 8 | DURIS® S 8 |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Cool | White, Cool | White, Cool |
| CCT (K) | 3000K | 2700K | 6500K | 5700K | 5000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 18.6V | 18.6V | 18.6V | 18.6V | 18.6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 134 lm/W | 134 lm/W | 145 lm/W | 145 lm/W | 145 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |