ams-OSRAM USA INC. GW JTLPS2.CM-JMKM-XX56-1-150-R33
Part No.:
GW JTLPS2.CM-JMKM-XX56-1-150-R33
Package:
1113 (2835 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.GW JTLPS2.CM-JMKM-XX56-1-150-R33.pdf
Description:
LED DURIS E2835 WHT 3500K 2835
Package/Case:
1113 (2835 Metric)
Color:
White, Warm
CCT (K):
3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
66lm (56lm ~ 76lm)
Current - Test:
150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.06V
Lumens/Watt @ Current - Test:
144 lm/W
Current - Max:
250mA
Supplier Device Package:
2835
Size / Dimension:
0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)