ams-OSRAM USA INC. GW JTLPS1.CM-KKLK-XX55-1-150-3-B-R33
Part No.:
GW JTLPS1.CM-KKLK-XX55-1-150-3-B-R33
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.GW JTLPS1.CM-KKLK-XX55-1-150-3-B-R33.pdf
Description:
LED
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Color:
White, Neutral
CCT (K):
4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
74lm (64lm ~ 84lm)
Current - Test:
150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:
162 lm/W
Current - Max:
250mA
Supplier Device Package:
1411
Size / Dimension:
0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)