ams-OSRAM USA INC. GW JTLPS1.CM-JKKK-XX510-1-150-3-B-R33
Part No.:
GW JTLPS1.CM-JKKK-XX510-1-150-3-B-R33
Category:
LED White Lighting
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.GW JTLPS1.CM-JKKK-XX510-1-150-3-B-R33.pdf
Description:
LED
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Color:
White, Warm
CCT (K):
2200K
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
58lm (48lm ~ 68lm)
Current - Test:
150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test:
127 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
90
Current - Max:
250mA
Viewing Angle:
120°
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
1411
Size / Dimension:
0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)