ams-OSRAM USA INC. GW JTLMS1.CM-G8H2-XX56-1-60-R33
Part No.:
GW JTLMS1.CM-G8H2-XX56-1-60-R33
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED White Lighting
Package:
1113 (2835 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.GW JTLMS1.CM-G8H2-XX56-1-60-R33.pdf
Description:
LED DURIS E2835 WHT 3500K 2835
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
DURIS® E 2835
Package/Case:
1113 (2835 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
White, Warm
CCT (K):
3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
28lm (23lm ~ 32lm)
Current - Test:
60mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.96V
Lumens/Watt @ Current - Test:
158 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
90
Current - Max:
150mA
Viewing Angle:
120°
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2835
Size / Dimension:
0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)