GW JDSTS2.EM-H2H5-A737-1-65-R18.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | White, Warm | White, Cool | White, Cool | White, Warm | White, Cool |
| CCT (K) | 3000K | 5700K | 6500K | 3000K | 6500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 36lm | 38lm (Typ) | 38lm (Typ) | 36lm | 38lm (Typ) |
| Current - Test | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.84V | 2.84V | 2.84V | 2.84V | 2.84V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 195 lm/W | 206 lm/W | 206 lm/W | 195 lm/W | 206 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 180mA | 180mA | 180mA | 180mA | 180mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-SMD | 4-SMD | 4-SMD | 4-SMD | 4-SMD |
| Size / Dimension | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) |