GW JDSLS1.EC-FSFU-5E8G-1-120-R18.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 | DURIS® E 5 |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Warm | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White, Neutral |
| CCT (K) | 2700K | 6500K | 5700K | 5000K | 4000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 120mA | 120mA | 120mA | 120mA | 120mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.25V | 3.25V | 3.25V | 3.25V | 3.25V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 103 lm/W | 110 lm/W | 110 lm/W | 110 lm/W | 110 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 5630 | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) | 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.034" (0.87mm) | 0.034" (0.87mm) | 0.034" (0.87mm) | 0.034" (0.87mm) | 0.034" (0.87mm) |