GW JCLPS1.EM-HPHR-XX51-1-65-R18.pdf
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.02V | 3.02V | 3.02V | 3.02V | 3.02V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 138 lm/W | 138 lm/W | 153 lm/W | 153 lm/W | 153 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) |