GW JCLPS1.EM-GUHQ-XX57-1-65-R18.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® E 3 | DURIS® E 3 | DURIS® E 3 | DURIS® E 3 | DURIS® E 3 |
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Warm | White, Warm | White, Warm |
| CCT (K) | 2700K | 2700K | 3500K | 3000K | 3500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.02V | 3.02V | 3.02V | 3.02V | 3.02V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 138 lm/W | 138 lm/W | 153 lm/W | 153 lm/W | 153 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) |