GW JCLMS1.EC-GTHP-5O8Q-L1N2-65-R18.pdf
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA | 65mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 149 lm/W | 124 lm/W | 124 lm/W | 134 lm/W | 134 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) | 0.030" (0.75mm) | 0.030" (0.75mm) | 0.030" (0.75mm) | 0.030" (0.75mm) |