GW DASPA1.EC-GUHQ-5U8X-1-100-R18.pdf
| Image |  |
| Series | DURIS® P 5 | DURIS® P 5 | DURIS® P 5 | DURIS® P 5 | DURIS® P 5 |
| Color | White, Warm | White, Neutral | White, Neutral | White, Neutral | White, Warm |
| CCT (K) | 3000K | 4500K | 4000K | 4000K | 3000K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3V | 3V | 3V | 3V | 3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 90 lm/W | 117 lm/W | 107 lm/W | 97 lm/W | 97 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 |
| Current - Max | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Viewing Angle | 130° | 130° | 130° | 130° | 130° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) | 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.052" (1.31mm) | 0.052" (1.31mm) | 0.052" (1.31mm) | 0.052" (1.31mm) | 0.052" (1.31mm) |