GW CSSRM2.PM-MUNQ-XX52-1-700-R18.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® Square | OSLON® Square | OSLON® Square | OSLON® Square | - |
| Product Status | Active | Obsolete | Active | Active | Obsolete |
| Color | White, Neutral | White, Warm | White, Cool | White, Warm | - |
| CCT (K) | 4500K | 3500K | 5700K | 3000K | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 120 lm/W | 130 lm/W | 156 lm/W | 145 lm/W | - |
| CRI (Color Rendering Index) | 95 | 80 | 70 | 70 | - |
| Current - Max | 1.8A | 1.8A | 1.8A | 1.8A | - |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | - |
| Supplier Device Package | 1212 | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.082" (2.09mm) | 0.082" (2.09mm) | 0.088" (2.24mm) | 0.088" (2.24mm) | 0.088" (2.24mm) |