GW CSSRM1.PC-MTNP-5L7N-1-700-R18.pdf
| Image | |||||
| Series | OSLON® Square | OSLON® Square | OSLON® Square | OSLON® Square | OSLON® Square |
| Product Status | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Warm | White, Warm | White, Warm |
| CCT (K) | 3000K | 2700K | 2700K | 3000K | 2700K |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 95 lm/W | 88 lm/W | 95 lm/W | 103 lm/W | 95 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 | 90 | 90 | 95 | 90 |
| Current - Max | 1.8A | 1.8A | 1.8A | 1.8A | 1.8A |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | CSMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) | 0.077" (1.95mm) |