GW CSHPM1.PM-LRLT-A333-1-350-R18.pdf
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.85V | 2.85V | 2.85V | 2.85V | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 160 lm/W | 117 lm/W | 160 lm/W | 109 lm/W | 160 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 | 90 | 70 | 90 | 70 |
| Current - Max | 1.3A | 1.3A | 1.3A | 1.3A | 1.3A |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) | 0.062" (1.58mm) |