GW CS8PM1.PM-LQLS-A636-1-350-R18.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® SSL 80 | OSLON® SSL 80 | OSLON® SSL 80 | OSLON® SSL 80 | OSLON® SSL 80 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White, Neutral | White, Neutral |
| CCT (K) | 5000K | 6500K | 5700K | 4000K | 4500K |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.85V | 2.85V | 2.85V | 2.85V | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 160 lm/W | 160 lm/W | 160 lm/W | 117 lm/W | 147 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 | 70 | 70 | 90 | 70 |
| Current - Max | 1.3A | 1.3A | 1.3A | 1.3A | 1.3A |
| Viewing Angle | 80° | 80° | 80° | 80° | 80° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | 1212 |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.084" (2.13mm) | 0.084" (2.13mm) | 0.084" (2.13mm) | 0.084" (2.13mm) | 0.091" (2.30mm) |