GB CSHPM1.13-HYHZ-34-0-350-R18-XX.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 | OSLON® SSL 150 |
| Product Status | Active | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.85V | 2.85V | 2.85V | 2.85V | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 76 lm/W | 16 lm/W | 34 lm/W | 29 lm/W | 39 lm/W |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Temperature - Test | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | 150° | 150° | 150° | 150° | 150° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 3-SMD | 1212 | SMD | - | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.061" (1.54mm) | 0.061" (1.54mm) | 0.061" (1.54mm) | 0.057" (1.44mm) | 0.061" (1.54mm) |