Cree LED CXA1510-0000-000N0HH450F
Part No.:
CXA1510-0000-000N0HH450F
Manufacturer:
Cree LED
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CXA1510-0000-000N0HH450F.pdf
Description:
LED COB XLAMP COOL WHT SQU 5000K
Manufacturer:
Cree LED
Series:
XLamp® CXA1510
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Chip On Board (COB)
Color:
White, Cool
CCT (K):
5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:
Configuration:
Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:
1005lm (970lm ~ 1040lm)
Current - Test:
250mA
Temperature - Test:
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
36V
Lumens/Watt @ Current - Test:
112 lm/W
Current - Max:
450mA
CRI (Color Rendering Index):
80
Viewing Angle:
115°
Features:
Size / Dimension:
15.85mm L x 15.85mm W
Height:
1.70mm
Light Emitting Surface (LES):
8.90mm Dia