TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine CXA-0078-22-4-9CS2405
Part No.:
CXA-0078-22-4-9CS2405
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Description:
CABLE 4COND 22AWG WHITE SHLD
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
Multi-Conductor
Number of Conductors:
4
Wire Gauge:
22 AWG
Conductor Strand:
19/34
Conductor Material:
Copper Alloy, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:
0.159" (4.04mm)
Shield Type:
Braid
Length:
Jacket Color:
White
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
Operating Temperature:
150°C
Usage:
Jacket (Insulation) Thickness:
0.0080" (0.203mm)