CSX-750FMB14745600T.pdf
| Image | |||||
| Series | CSX-750F | CSX-750F | CSX-750F | CSX-750F | CSX-750F |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 14.7456 MHz | 25 MHz | 4 MHz | 12 MHz | 10 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | CMOS, TTL | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| Voltage - Supply | 5V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Frequency Stability | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 25mA | 15mA | 15mA | 15mA | 15mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.063" (1.60mm) | 0.063" (1.60mm) | 0.063" (1.60mm) | 0.063" (1.60mm) | 0.063" (1.60mm) |