TDK Corporation CLF12555T-4R7N-H
Part No.:
CLF12555T-4R7N-H
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CLF12555T-4R7N-H.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.3A 11.7MOHM SM
Shipping
Inventory:511
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CLF-H
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.3 A
Current - Saturation (Isat):
9.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
11.7mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)