TDK Corporation CLF12555T-3R3N-H
Part No.:
CLF12555T-3R3N-H
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CLF12555T-3R3N-H.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 5.7A 10.3MOHM SM
Shipping
Inventory:494
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CLF-H
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.7 A
Current - Saturation (Isat):
11.4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
10.3mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)