TDK Corporation CK45-R3AD471K-GRA
Part No.:
CK45-R3AD471K-GRA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CK45-R3AD471K-GRA.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1KV RADIAL
Series:
CK45-RR
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
R
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, Low Dissipation Factor
Size / Dimension:
0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)