CK45-R3AD222KANRA.pdf
| Capacitance | 1000 pF | 10000 pF | 2200 pF | 1000 pF | 1000 pF |
| Tolerance | ±10% | -20%, +80% | -20%, +80% | ±10% | ±10% |
| Voltage - Rated | 3000V (3kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension | 0.354" Dia (9.00mm) | 0.571" Dia (14.50mm) | 0.315" Dia (8.00mm) | 0.236" Dia (6.00mm) | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) | 0.728" (18.50mm) | 0.472" (12.00mm) | 0.394" (10.00mm) | 0.394" (10.00mm) |
| Thickness (Max) | - | - | - | - | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) | 0.295" (7.50mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) |